Poznań inwestuje w zdrowie mieszkańców. Ponad 130 mln złotych w ciągu 4 lat

Poznań koncentruje się na inwestycjach w ochronę zdrowia. W ciągu ostatnich czterech lat miasto przeznaczyło aż 131,2 mln zł na ten cel, z planami jeszcze większych inwestycji w przyszłości.

 

Miejskie placówki zdrowia, takie jak szpitale im. F. Raszei i J. Strusia, przynoszą mieszkańcom nowe możliwości diagnostyczne i lecznicze. Jednym z nowych udogodnień jest wprowadzenie powiadomień SMS przez Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM), które informują pacjentów o zbliżających się wizytach.

Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania, podkreślił rolę samorządu w dbałości o zdrowie mieszkańców, mówiąc:

“Jako samorząd robimy wszystko, by zapewnić poznaniakom i poznaniankom jak najlepszy dostęp do lekarzy, badań i profilaktyki.”

W ciągu ostatnich trzech lat miasto przeznaczyło ponad 110 mln zł na rozwój miejscowych placówek leczniczych.

Wśród planowanych inwestycji w 2023 roku są środki na modernizację POSUM, który w 2022 roku odnotował rekordową liczbę 276 tysięcy udzielonych porad. Nowością w POSUM jest też powiadomienie SMS o wizytach oraz możliwość szybkiego kontaktu telefonicznego dzięki współpracy z Biurem Poznań Kontakt.

W kolejnych latach planowane są też inwestycje w szpitalach miejskich. W szpitalu im. J. Strusia wprowadzono nowoczesny rezonans magnetyczny 3T oraz robota da Vinci do zabiegów urologicznych. Szpital im. F. Raszei z kolei inwestuje w modernizację oddziałów chirurgicznych, a także rozwija unikalne programy, takie jak “Senior maluszka tuli”.

Nie tylko wielkie inwestycje, ale także konkretne programy zdrowotne prowadzone przez miasto przynoszą korzyści mieszkańcom. Poznań przeznacza środki na programy takie jak dofinansowanie do in vitro, z którego korzysta wiele par marzących o potomstwie. Miasto również inwestuje w profilaktykę, w tym w Punkt Profilaktyki Intymnej, który cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Rada Miasta Poznania, w skład której wchodzi m.in. Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady, oraz Maria Lisiecka-Pawełczak, przewodnicząca Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia, stale wspiera inwestycje w zdrowie, podkreślając ich kluczowe znaczenie dla mieszkańców.

Poznań jest również aktywny w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi, realizując innowacyjne projekty medyczne, które służą bezpośrednio potrzebom społeczności.