Świąteczna Bimba znów wyjedzie na poznańskie ulice! Na jakiej trasie i kiedy można ją zobaczyć?

Niemal 10 tysięcy lampek rozświetli specjalny tramwaj, który już jutro po raz pierwszy w tym sezonie wyjedzie na ulice Poznania. Świąteczna Bimba, czyli linia numer 24 kursować będzie między lokalizacjami tegorocznego Betlejem Poznańskiego.

 

Świąteczna Bimba, czyli specjalny tramwaj ozdobiony świątecznymi lampkami kursujący po mieście przed świętami Bożego Narodzenia to już poznańska tradycja. Wzbudza zainteresowanie i przyciąga wzrok zarówno poznaniaków jak i turystów.

W tym roku wybrano model Siemens Combino z numerem bocznym 507, który został ozdobiony niemal 10 tysiącami lampek ledowych – łącznie prawie tysiąc metrów łańcucha. Zadbano też o wnętrze – ozdobiono je świątecznymi motywami, by podkreślić świąteczno-zimową atmosferę.

Bimba będzie kursować na trasie, która ułatwi dotarcie do dwóch lokalizacji tegorocznego Betlejem Poznańskiego. Pierwszy kurs rozpocznie 17 listopada, kiedy to o godzinie 15:50 wyjedzie z zajezdni przy ul. Głogowskiej. Pierwszy kurs z pasażerami rozpocznie o 16:00 jadąc z pętli Górczyn PKM w kierunku centrum miasta.

Świąteczny tramwaj będzie kursował co około 60 minut, od godziny 16:00 do 22:00, po trasie: GÓRCZYN PKM – Głogowska – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Podgórna – ALEJE MARCINKOWSKIEGO.

Na linii numer 24 obowiązuje standardowa taryfa biletowa ZTM Poznań.