Biała Sobota w Poznaniu – dzień dla zdrowia i profilaktyki

Mieszkańcy Poznania mają dziś okazję skorzystać z bezpłatnych porad i badań medycznych. Wydarzenie to, znane jako Biała Sobota, odbędzie się w Szkole Katolickiej im. św. Stanisława Kostki przy ulicy Głogowskiej 92

 

Organizowane przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Katolickie Stowarzyszenia Lekarzy i Pielęgniarek oraz urząd miasta, wydarzenie to zbiega się ze zbliżającym się Światowym Dniem Chorego. Skierowane jest do wszystkich zainteresowanych od godziny 10:00 do 13:00, z niektórymi badaniami dostępnymi już od godziny 9:00.

Odwiedzający będą mieli szansę na bezpłatne konsultacje z szerokim gronem specjalistów, w tym m.in. z dermatologami, endokrynologami, ginekologami, internistami, kardiologami, a także z wieloma innymi lekarzami specjalistami. Dostępne będą również badania, w tym pomiar ciśnienia, cholesterolu, poziomu glikemii, trójglicerydów oraz EKG serca, które są kluczowe dla wczesnego wykrywania i zapobiegania wielu chorobom.

Biała Sobota to także doskonała okazja do zdobycia wiedzy na temat profilaktyki chorób nowotworowych, fizjoterapii, dietetyki oraz wielu innych aspektów zdrowego stylu życia. Ponadto, uczestnicy mogą nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak chronić się przed oszustwami.

Organizatorzy przewidzieli także specjalne punkty informacyjne dla seniorów, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o Złotej Karcie Seniora oraz innych inicjatywach miasta skierowanych do starszych mieszkańców Poznania.

Dla osób zainteresowanych wykonaniem badań cholesterolu czy trójglicerydów ważne jest, aby przybyły na czczo. Organizatorzy zapewniają, że wszystkie niezbędne informacje na temat badań i porad będą dostępne na miejscu, przy głównym wejściu do budynku.

Z myślą o dostępności wydarzenia, zapewnione zostaną udogodnienia dla osób z ograniczoną ruchomością, w tym dostęp do windy i wsparcie ze strony wolontariuszy.

Biała Sobota w Poznaniu to nie tylko okazja do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji, ale również ważny moment, by zwrócić uwagę na swoje zdrowie i codzienne nawyki.