Rolnicy znów zablokują drogi – mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego czekają duże utrudnienia

Rolnicy znów zamierzają zablokować drogi mieszkańcom Poznania i powiatu poznańskiego, utrudniając dojazdy do pracy i szkół. Gdzie spodziewać się największych problemów?

 

Po raz kolejny rolnicy będą protestować, blokując drogi Poznania i powiatu poznańskiego.. Tym razem blokady planowane są w środę, 20 marca.

Działania prowadzone mają być od 7:00 do 20:00, ale utrudnień można spodziewać się już wcześniej – podczas przejazdu kolumn ciągników.

Największych utrudnień należy spodziewać się na S5 i S11. Droga będzie nieprzejezdna od węzła Kościan – Północ aż do węzła Poznań – Ławica. Ponadto zjazd z autostrady A2 na węzłach Poznań – Zachód oraz Buk w obu kierunkach będzie niemożliwy. Prosimy o zjazd z autostrady odpowiednio wcześniej i kierowanie się na alternatywne trasy objazdu.

Pozostałe spodziewane utrudnienia:

 1. Poznań, odcinek ul. Głogowskiej od skrzyżowania z ul. Marii Lange i Opłotki do skrzyżowania z ul. Kowalewicką wraz z przejazdem ul. Kowalewicką pod ul. Głogowską (do i z kierunku Komornik),
 2. Poznań oraz Komorniki ,odcinek ul. Głogowskiej od skrzyżowania z ul.  Marii Lange i Opłotki w tym na wiadukcie nad ul. Głogowską do ronda Antoniego Wojewody, aż do granicy gminy Komorniki. Dodatkowo ul. Poznańska do skrzyżowania z ul. Jeziorną oraz sama ul. Jeziorna w Komornikach,
 3. Komorniki , rondo Orła Białego wraz z dojazdami od ul. Ks. Malinowskiego, Ks. Wawrzyniaka, Kolumba,
 4. Odcinek drogi ekspresowej S5 wraz z drogami dojazdowymi na wysokości węzła Konarzewo,                        
 5. Odcinek drogi ekspresowej S11 w Dąbrówce,
 6. Stęszew, skrzyżowanie dróg 306 oraz 311 tj. rondo im. Jana Pawła II oraz ul. Dąbrowskiego, Wrocławska, Błonie, Bukowska,
 7. Jankowice, ul. Poznańska/Przemysłowa, ( protest w tym miejscu potrwa do godz. 9:00 do 21 marca br.),
 8. Suchy Las, ul. Obornicka (pomiędzy przejściami dla pieszych na wysokości stacji paliw Orlen),
 9. Mościenica, skrzyżowanie dróg 431 oraz 434,
 10. Buk, uczestnicy będą się przemieszczać pomiędzy rondami (skrzyżowanie ul. Jana Pawła II / Dobieżyńskiej do skrzyżowania ul. Jana Pawła II / Grodziska / Zakładowa),
 11. Niepruszewo, droga 307 na wysokości ronda węzeł A2 „Buk”,
 12. Napachanie, rondo im. Antoniego z Napachania przy węźle S11.

Policja na bieżąco będzie reagować na sytuację drogową i wyznaczać objazdy, a także zamykać poszczególne węzły i przejazdy.

Podobnie jak przy poprzednim protestach, należy spodziewać się, że rolnicy nie będą blokować jedynie tych wskazanych miejsc, ale także wybrane przez siebie bez uprzedzenia. 

Oficjalna mapa protestów dostępna jest online (tutaj).

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.