Od jutra zmiany w rejonie Radojewa

W środę rozpoczną się prace w rejonie skrzyżowania ul. Jaśkowiaka i Radojewo, które są pierwszym etapem budowy nowego układu komunikacyjnego w rejonie Radojewa.

 

W ramach inwestycji powstanie nowy chodnik i przystanek autobusowy, co zapewni lepszy komfort i bezpieczeństwo pieszych i pasażerów. Pojawi się też przejście dla pieszych oraz nowe oświetlenie. Utwardzone zostanie pobocze, które połączy przystanek z drogą wewnętrzną.

W środę, 12 czerwca, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem pierwszego etapu prac. Na odcinkach ul. Radojewo i Jaśkowiaka, w rejonie skrzyżowania, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, który będzie sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną. Dzięki temu możliwa będzie realizacja prac na miejscowych zwężeniach jezdni.

Na odcinkach obu ulic zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Obecne przystanki autobusowe zostaną przesunięte nieco dalej od skrzyżowania.

Na przylegającym fragmencie ul. Wiesiołkowej będzie można przejechać jednokierunkowo od ul. Jaśkowiaka do ul. Rdestowej.

Użytkownicy dróg proszeni są o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie i zachowanie ostrożności.