Krivets jedzie do Chin!

Zawodnik podpisał już kontrakt z klubem Jiangsu Sainty FC z Nankinu. Oba kluby i zawodnik ustalili już szczegóły transferu i wkrótce po przejściu testów medycznych, które właśnie trwają, Sergei pojedzie do Chin.

Krivets zdecydował się na ligę chińską, ponieważ jej poziom rośnie – także pod względem finansowym. Pieniądze oferowane w Chinach są znacznie większe niż te, na które mógłby sobie pozwolić klub europejski – z wyjątkiem tych naprawdę zamożnych.  

– Musimy skupić się na teraźniejszości i przyszłości, dlatego wspólnie ze sztabem szkoleniowym podjęliśmy decyzję o transferze definitywnym Sergeia – mówi Piotr Rutkowski, członek zarządu ds. sportu KKS Lech Poznań, dla lechpoznan.pl. – Jestem przekonany, że to nowe wyzwanie będzie dla niego źródłem satysfakcji, czego mu serdecznie życzę.

To już szósty zawodnik Lecha Poznań, który zmienia klub tego lata. Kikutowi, Injacowi, Stilicowi i Wojtkowiakowi wygasły kontrakty, a klub nie zdecydował się na ich przedłużenie, a Rudniew i Krivets zostali sprzedani.