DSW Waterpolo Poznań najlepsi!

Ostatni mecz i jednocześnie cały turniej Malta Waterpolo Cup o Puchar Prezydenta Miasta Poznania wygrywa drużyna DSW Waterpolo Poznań! Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do Poznania za rok!

Ostatni dzień turnieju rozpoczęło spotkanie drużyny Half Moon z Dublina i WS Twente Z Hengelo. Po pierwszej zaciętej kwarcie prowadzenie obejmuje Half Moon 2:1, drugą kwartę także wygrywają zawodnicy z Irlandii 3:1 (2:1, 1:0). Ale Holendrzy nie dają za wygraną i po trzeciej kwarcie prowadzenie obejmuje WS Twente z wynikiem 4:5 (2:1, 1:0, 1:4) i ostatecznie to właśnie drużyna z Holandii po zaciętej walce wygrywa to emocjonujące spotkanie. Mecz kończy się wynikiem Half Moon – WS Twente 6:7 (2:1, 1:0, 1:4, 2:2).

Ostatni mecz turnieju wywołał najwięcej emocji – i nic dziwnego, skoro starli się w nim zawodnicy DSW Waterpolo Poznań ze Słowakami z
Pirana SC Topolčany. Mecz był naprawdę na najwyższym poziomie. Co prawda od początku to poznaniacy nadawali ton spotkaniu, ale to wcale nie znaczy, że Słowacy zlękli się silniejszego rywala – młodzi zawodnicy walczyli dzielnie i udało im się trzykrotnie pokonać Miszę Yazerskiego, bramkarza poznaniaków.

Jednak to nasi zawodnicy byli górą: pierwszą kwartę poznaniacy wygrali 2:0 po strzałach Kuby Goździaka i Pawła Wielogórskiego. Do połowy meczu poznaniacy zwiększyli swoją przewagę – 5:2 dla Polaków (2:0, 3:2) – a po trzeciej kwarcie było już 9:3 dla DSW Waterpolo Poznań (2:0, 3:2, 4:1). Ostatecznie mecz DSW Waterpolo Poznań – Pirana SC Topolčany zakończył się wynikiem 15:6 (2:0, 3:2, 4:1, 6:3) i tym samy poznaniacy okazali się zwycięzcami turnieju.  2 miejsce zajął zespół WS Twente, 3 Half Moon, 4 Pirana SC Topolčany.

Poznaniacy zgarnęli także pozostałe nagrody turnieju: najlepszym strzelcem turnieju został Paweł Wielogórski, najlepszym bramkarzem – Misza Yazerski.