Chaos Poznań górą!

W czwartej rundzie rozgrywek II ligi Chaos Poznań pokonał na własnym boisku drużynę AZS UZ RC Zielona Góra 24:16 (7:11).

Publiczność zgromadzona w piękne jesienne przedpołudnie na golęcińskim stadionie była świadkiem bardzo wyrównanego i zaciętego widowiska. Pierwsze minuty meczu obfitowały w walkę w przegrupowaniach oraz dużą ilość młynów wynikających z błędów indywidualnych.

Nerwy jako pierwsza opanowała drużyna gości, która dzięki udanym rzutom karnym wykonywanych przez Michała Kopczyńskiego wyszła na prowadzenie 0:6. W 17. minucie drużyna gości powiększyła swoją zdobycz punktową dokładając kolejne pięć po przyłożeniu Oskara Dzioka.

Od tego momentu inicjatywę zaczęli przejmować zawodnicy Chaosu, którzy na osiem minut przed końcem pierwszej połowy zdobyli 7 punktów po przyłożeniu Arkadiusza Białachowskiego i podwyższeniu Bartosza Włodarka.

W drugiej połowie niesieni zdobytymi punktami chaosiacy dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. Doprowadziło to do w 44 minucie meczu do odrobienia kolejnych pięciu punktów dzięki przyłożeniu Bartłomieja Karlińskiego. Kontaktowy wynik wprowadził odrobinę nerwowości w poczynania obydwu drużyn, z której pierwsi otrząsnęli się zawodnicy Chaosu którzy na 10 minut przed końcem wyszli na prowadzenie po przyłożeniu Jacka Biskupskiego i ponownym skutecznym podwyższeniu Bartosza Włodarka.

Po zdobyciu prowadzenia chaosiacy zwietrzyli szansę na zdobycie punktu bonusowego za zdobycie czterech przyłożeń i na dwie minuty przed końcem osiągnęli swój cel po drugim w meczu przyłożeniu Arkadiusza Białachowskiego. Rozmiary porażki zmniejszył i wynik końcowy w ostatniej akcji meczu ustalił Kamil Macur, który zdobył przyłożenie dla drużyny z Zielonej Góry.

Składy drużyn:

Chaos Poznań: Łukasz Mądry, Jacek Biskupski, Przemysław Morawski, Łukasz Dziel, Arkadiusz Białachowski, Mateusz Płowens, Michał Wiśniewski, Piotr Mydlak, Przemysław Połczyński, Bartłomiej Karliński, Jakub Przybylski, Piotr Kaszkowiak, Oskar Górski, Mateusz Sawicki, Bartosz Włodarek

Zawodnicy rezerwowi: Krzysztof Kuśnierek, Mateusz Krzeminski, Przemysław Plewiński, Mikołaj Piotrowicz, Łukasz Ładziak, Przemysław Bogaczyk. Tomasz Włoch.

AZS UZ RC Zielona Góra: Marcin Kopczyński, Dominik Jędrzejak, Łukasz Kowalewski, Grzegorz Kaźmierczak, Andrzej Stawski, Michał Kopczyński, Wojciech Szeliga, Paweł Prokopowicz, Dariusz Krause, Filip Wielgosz, Kamil Macur, Przemysław Kindra, Błażej Ważeliński, Oskar Dziok, Filip Fleury

Zawodnicy rezerwowi: Mateusz Majewski, Dawid Wojdyka.

Punkty dla Chaosu: Arkadiusz Białachowski 10 (2P), Jacek Biskupski 5 (P), Bartłomiej Karliński 5 (P), Bartosz Włodarek 4 (2pd)