Mars triumfuje na Cavaliadzie Poznań

5 grudnia na Cavaliadzie zakończył pojedynek Wenus kontra Mars, w którym na dwóch identycznych parkurach kobiety rywalizowały z mężczyznami. W finale znaleźli się jednak sami mężczyźni. Łukasz Brzóska na koniu Stakudo Miralex pokonał Jana Bobika na koniu Salamon.

W konkursie nr 5 CSI3*-W Średniej Rundy pod patronatem medialnym Głosu Wielkopolskiego pierwsze miejsce zajął reprezentant kadry narodowej młodzieżowców – Maksymilian Wecha na Boliwii. Drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński, a trzecie – Derim Demirsoy.

W konkursie nr 6 CSI3*-W Dużej Rundy pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego o nagrodę PZU pierwsze miejsce zajął – Jarosław Skrzyczyński, zwycięzca Cavialiady TOUR sezonu 2012/13. Drugie miejsce zajął jeździec światowego formatu Philipp Weishaupt, a trzecie miejsce zajęła młodziutka – Klara Kostrzewa.

W pierwszym konkursie BMW Halowego Pucharu Polski w Zaprzęgach wygrał zawodnik KJ Idmar Krajkowo. Jutro obejrzymy drugi konkurs zaprzęgów, w którym okaże się, kto będzie liderem po I eliminacjach.

Po raz pierwszy w Polsce Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego odbył się w hali targowej. Na starcie pojawili się najlepsi polscy zawodnicy, a wśród nich między innymi Paweł Spisak czterokrotny Mistrz Polski i trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich oraz Paweł Warszawski czterokrotny zdobywca PP WKKW i Mistrz Polski Seniorów 2012 .

4 grudnia widzowie oglądali próbę ujeżdżenia oraz skoków, dzień później odbył cross. Dla zawodników przygotowana była trasa o długości ponad 1 km, podczas której musieli pokonać 18 przeszkód terenowych.  Były to duże skrzynie, naturalne hyrdy, czy bardzo wąskie przeszkody. Zwycięzcą CLAAS Halowego Pucharu Polski WKKW – Cross pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych o nagrodę firmy CLAAS Polska został Paweł Warszawski z klubu KWJ Gabon Walewice na koniu Huzar.

W tym roku po raz pierwszy na Cavaliadzie widzowie mogą oglądać aż dwie areny zmagań. Na Arenie B dziś odbywał się HALOWY PUCHAR POLSKI W PARAUJEŻDŻENIU. Publiczność mogła też oglądać pokazy organizowane przez Polski Związek Hodowców Koni i Agencję Nieruchomości Rolnych. Wśród atrakcji dla całych rodzin znalazły się gry i zabawy na kucykach, zabawa w przeciąganie liny pomiędzy końmi zimnokrwistymi z SO w Kętrzynie i publicznością, pokazy zaprzęgów a także przedstawienie w wykonaniu podopiecznych fundacji stworzenia pana smolenia oraz wychowanków ośrodka socjoterapii zrzeszonych w grupie cyrkowej cirrus.

Wiele emocji zapewnili zawodnicy na młodych koniach biorący udział w konkursie Wechta Youngster Cup o nagrodę Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni, w którym zwyciężył Jakub Krzyżostak na koniu Atiqua. Sportowe zmagania to także Konkurs CSI1* o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich wygrany przez Annę Więcek na koniu Alsagana. Publiczność mogła też podziwiać konie wierzchowe biorące udział w aukcji „Teraz polskie konie”.