Radcy prawni zapraszają na kurs

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu organizuje kurs przygotowujący do egzaminu na aplikację radcowską. Tegoroczne zajęcia rozpoczną się 27 lutego i zostaną poprowadzone przez wysokiej klasy specjalistów – sędziów sądu apelacyjnego i okręgowego, a także radców prawnych.

W tym roku egzaminy wstępne przeprowadzone zostaną 26 września 2015 roku. Data ta ustalona została przez ministra sprawiedliwości. Udział w nich wezmą zarówno kandydaci na aplikantów radcowskich, jak i adwokackich. Zgłoszenie chęci przystąpienia do wstępnego egzaminu, należy złożyć w siedzibie komisji kwalifikacyjnej, znajdującej się na obszarze właściwej Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych. Piszący mają dwie i pół godziny, aby udzielić odpowiedzi na 150 pytań testowych. Poprawna jest tylko jedna spośród trzech podanych do wyboru. Pozytywny wynik egzaminu gwarantuje udzielenie stu poprawnych odpowiedzi.

Wszystkim absolwentom prawa, a także studentom ostatnich lat tego kierunku, OIRP w Poznaniu oferuje możliwość wzięcia udziału w kursie, który solidnie przygotuje ich do wstępnego egzaminu na aplikację radcowską.
– Kurs obejmuje 120 godzin zajęć praktycznych, podczas których uczestnicy będą się przygotowywać do rozwiązania testu – mówi mecenas Henryk Kuligowski, wicedziekan ds. aplikacji. – O tym, że udział w tego typu zajęciach przynosi oczekiwane efekty, świadczy fakt, iż egzamin na aplikację radcowską z wynikiem pozytywnym zdało 69 proc. uczestników naszego ubiegłorocznego kursu.

Spotkania rozpoczną się 27 lutego 2015 roku o godzinie 15.30 i będą się odbywać w poznańskiej siedzibie OIRP, przy ul. Chwaliszewo 69. Cena kursu wynosi 750 zł. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 61 853 53 11, wew. 31, drogą mailową: aplikacja@poznan.oirp.pl, a także na stronie www.poznan.oirp.pl.