Wielcy artyści na wielkim ekranie

Od godz. 19 w poniedziałek 3 sierpnia w Multikinie w Starym Browarze będzie można podziwiać dzieła Vincenta van Gogha. Prezentacja dzieł holenderskiego artysty będzie częścią większego projektu Multikina pod nazwą „Wystawa na ekranie”.

W Poznaniu będzie można zobaczyć trzy pokazy filmowe, odnoszące się do dzieł Van Gogha, Vermeera oraz francuskich impresjonistów.

Prezentacja kolekcji najwybitniejszych dzieł sztuki Vincenta Van Gogha przypada na 125 rocznicę śmierci tego wielkiego postimpresjonisty.  „Vincent Van Gogh. Nowy sposób widzenia” to próba zmierzenia się z dorobkiem artysty. O jego twórczości będą wypowiadać się najwybitniejsi znawcy malarstwa, kuratorzy i historycy sztuki. Dzięki pełnemu dostępowi do źródeł film ukaże bardziej precyzyjne spojrzenie na twórczość malarza.

Cykl „Wystawa na wielkim ekranie” pozwoli uczestnikom przenieść się do największych muzeów europejskich, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Filmy przedstawią również najciekawsze sceny z życia najwybitniejszych twórców.   

4 sierpnia o tej samej godzinie będzie można wybrać się na wystawę „Dziewczyna z perłą oraz inne skarby z domu Maurycego w Hadze”. Wystawa będzie poświęcona dziełu Vermeera, które niedawno powróciło do galerii Mauritshuis w Hadze. Dokument w swoim założeniu jest próbą rozwiązania zagadek spowijających niezwykłe płótno.

7 września odbędzie się natomiast film pt. „Impresjoniści”. Prace  Cézanne’a, Moneta, Degasa i innych członków tego prądu w sztuce warte są dziesiątki milionów dolarów. Ale kim naprawdę byli? Dlaczego i jak malowali? Co sprawia, że od tak dawna budzą podziw? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy 7 września.

Bilety będą w następujących cenach

35 zł – normalny
30 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala lub z kuponem z magazynu Sens (na rynku od 19 lutego)
25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)