Dowiedz się o zagrożeniach dzięki SMS-om!

“W wyniku kolizji TIR-a na autostradzie A-2 w kierunku na Warszawę na wysokości węzła Luboń autostrada jest zablokowana”, “IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami”, “Uwaga na zmiany w organizacji ruchu drogowego” –  takie oraz inne wiadomości, możemy otrzymywać po zapisaniu się do serwisu Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dzięki takiemu ruchowi będziemy informowani o każdym zagrożeniu w naszej okolicy przez SMS-a.

Informację o nagłych i niebezpiecznych dla nas zdarzeniach, takich jak wypadek, gwałtowne zmiany w pogodzie czy sytuacje kryzysowe, mogą do nas docierać dzięki systemowi ostrzegania przed zagrożeniami. Krótkie wiadomości trafiają natychmiastowo do kilkunastu tys. osób.

– System SMS-owego ostrzegania przed zagrożeniami pozwala na szybkie i skuteczne docieranie z nagłymi informacjami do wielu osób. Dzięki niemu mieszkańcy naszego miasta, którzy zapisali się do systemu, otrzymują sprawdzone komunikaty, które dotyczą wydarzeń, związanych z bezpośrednim zagrożeniem życia, zdrowia czy koniecznością unikania danych miejsc z różnych przyczyn. – mówi dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Hieronim Węclewski.

System i otrzymywane przez niego informacje są bezpośrednio związane z miejscem zamieszkania. Do serwisu można się zapisać korzystając ze strony https://poznan.serwersms.pl/. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz i od tej chwili będziemy na bieżąco informowani o zagrożeniach. Z systemu korzysta już 10 tys. mieszkańców miasta.