Będzie konkurs na nowego dyrektora Polskiego Teatru Tańca

Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Polskiego Teatru Tańca. Osoby chcące zastąpić na tym stanowisku Ewę Wycichowską będą musiały przedstawić autorską koncepcję, obejmującą m.in. ramowy program działalności teatru na najbliższe sezony.

Ewa Wycichowska, wieloletni dyrektor Polskiego Teatru Tańca, już we wrześniu ubiegłego roku otwarcie powiedziała: – To mój ostatni sezon na stanowisku dyrektora Polskiego Teatru Tańca.

Informacja o podjęciu przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego uchwały w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Polskiego Teatru Tańca nie może być zaskoczeniem. Jak zapowiada Anna Parzyńska-Paschke, szczegóły ogłoszenia konkursowego zostaną podane 8 lutego w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Póki co wiadomo tylko, że zainteresowani objęciem stanowiska dyrektora Polskiego Teatru Tańca będą musieli przedstawić autorską koncepcję, obejmującą m.in. ramowy program działalności teatru na najbliższe sezony artystyczne.

Przypomnijmy: dotychczasowa dyrektor Polskiego Teatru Tańca, Ewa Wycichowska, funkcję tę pełni od 28 lat. Jej kontrakt wygasa w sierpniu. Wycichowska jest autorką ponad 70 spektakli zrealizowanych w Polsce i za granicą. Z Polskim Teatrem Tańca reprezentowała polską sztukę tańca na pięciu kontynentach. Z jej inicjatywy postały Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca (Dancing Poznań). Wycichowska jest także jedynym w Polsce profesorem sztuk muzycznych reprezentującym dziedzinę tańca.