Nocny spacer słonia po Wildzie

Cały Poznań i pół Polski zastanawia się dziś… co z tym słoniem? W internecie pojawiły się nagrania i zdjęcia, na których widać przechadzającego się po wildeckich ulicach… słonia.

Poznańskie zoo zapewnia, że wszystkie słonie ze słoniarni grzecznie siedzą w domu (choć przy okazji zaznacza, że zwierz jest trochę podobny do „łobuziary Lindy”), jednak na zdjęciach z monitoringu wyraźnie widać to ogromne zwierzę w okolicy Rynku Wildeckiego. Co więcej, mieszkańcy od rana donoszą o pozostawionych w centrum miasta kupkach obornika, wyglądającego jak odchody słonia. O co w tym wszystkich chodzi?

Wszystko wskazuje na to, że to rodzaj kampanii społecznej miasta. Internauci sugerują m.in., że to pomysł na promowanie stolicy Wielkopolski, akcja zachęcania mieszkańców do sprzątania odchodów po swoich pupilach, a nawet, że zwierzęta z poznańskiego zoo usłyszały o problemach jakie placówka ma ze strony Powiatowego Lekarza Weterynarii i same postanowiły z nim porozmawiać. Jaki jest prawdziwy cel kampanii z pewnością dowiemy się niedługo.