Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w prestiżowym międzynarodowym rankingu

Akademicki Ranking Uniwersytetów Świata, czyli Shanghai Ranking’s Global Ranking of Academic Subjects 2018 to jedno z najbardziej prestiżowych prowadzonych zestawień osiągnięć naukowych i klasyfikacja w środowisku naukowym. W tym roku w zestawieniu uniwersytetów wyróżniony został Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu uplasował się w dziedzinie Food Science & Technology na miejscu 151-200 z wynikiem 41,6 pkt. W dziedzinie Veterinary Sciences – 201 – 300 posiadając 23 pkt., a w dziedzinie Agricultural Sciences 301 – 400 z 42,7 pkt. – jako najlepsza uczlenia z Polski.

Ranking ocenia kadrę naukową i studentów w zakresie zdobytych nagród w znaczących konkursach naukowych oraz ilość publikacje w czasopismach naukowych, a w końcu ilość cytowania jako renomowane źródło wiedzy.

Ranking Shanghai Index jest najważniejszym rankingiem uniwersyteckim na świecie, wraz z rankingami World Times Higher Education World oraz rankingami World University Quacquarelli Symonds (QS), a Uniwerystet Przyrodniczy w Poznaniu został już po raz kolejny najlepszą szkołą rolniczą w Polsce.