“Zwierzyniec zamkowy” w Holu Wielkim CK Zamek

W Centrum Kultury Zamek trwa wystawa pod nazwą „Zwierzyniec zamkowy”. W Holu Wielkim możemy zobaczyć dekoracje przedstawiające zwierzęta, które przez lata pojawiały się na murach zamku.

Cesarska rezydencja jest ostatnim w Europie zamkiem zbudowanym dla panującego władcy i miała być symbolem wyższości okupanta nad Polakami. Charakterystyczna architektura sprawiała, że budynek w znacznym stopniu odróżniał się od zabudowy ówczesnego Poznania, ale architekci dbali przede wszystkim o to, by zamanifestować nim kulturę germańską. Wilhelmowi II szczególnie zależało, by uczynić to przy pomocy elementów baśniowych oraz związanymi z germańskimi legendami. Stąd też pomysł, by na murach zamku zaprezentować dużo zwierząt czy smoków.

W czasie dekoracje zamku ulegały zmianom, ale niektórym zwierzętom udało się „przetrwać”. CK ZAMEK postanowiło zaprezentować specjalną wystawę, poświęconą właśnie zamkowemu „zwierzyńcowi”.

W Holu Wielkim możemy zobaczyć fotografie i grafiki, które prezentują zwierzęta ściśle związane z poznańskim Zamkiem. Oprócz tego znaleźć można tablice informacyjne, z których można zaczerpnąć kilka ciekawostek.

Ekspozycję będzie można zobaczyć do 10 lutego, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.