Miłośnicy gołębi pocztowych zagościli na MTP

W weekend w Poznaniu można będzie podziwiać około tysiąca najznakomitszych okazów ptaków. W piątek, na Międzynarodowych Targach Poznańskich otwarto 36. Olimpiadę Gołębi Pocztowych FCI. Wydarzeniu towarzyszą Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów.

Olimpiada Gołębi Pocztowych to wydarzenie o skali międzynarodowej, w którym biorą udział hodowcy z całego świata. W tym roku wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 36. W Polsce odbywa się po raz czwarty. Dwie poprzednie edycje miały miejsce w Katowicach. W Poznaniu miłośnicy gołębi także goszczą już po raz drugi (poprzednia impreza odbyła się w 2011 r.).

W imieniu władz Miasta Poznania serdecznie witam wszystkich uczestników 36. Olimpiady Gołębi Pocztowych. Cieszymy się, że po raz drugi w historii mamy zaszczyt gościć imprezę tak ważną dla wszystkich hodowców i przyjaciół gołębi.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

W 36. Olimpiadzie Gołębi Pocztowych weźmie udział blisko 35 delegacji z całego świata. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich można będzie zobaczyć około 1000 najznakomitszych okazów ptaków.

Sportowym zmaganiom towarzyszyć będą Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów, w których weźmie udział około 200 wystawców – głównie z Polski, ale też Belgii, Holandii i Niemiec.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.