Znany jest tegoroczny Mistrz Poznania w jedzeniu pączków. Ile czasu zajęło mu zjedzenie 10 pączków?

Tłusty czwartek dopiero się zbliża, ale już wyłoniono mistrza Poznania w jedzeniu pączków na czas. Został nim Piotr Paszczak, który zdołał zjeść dziesięć pączków w niecałe sześć minut.

Konkurs zorganizował Cech Cukierników i Piekarzy oraz Wielkopolska Izba Rzemieślnicza, a tegoroczna edycja była już piętnastą. Uczestnicy mieli za zadanie zjeść dziesięć pączków w jak najkrótszym czasie. Tegorocznemu zwycięzcy mimo wszystko sporo brakowało do rekordu zawodów, który padł jeszcze w 2011 roku. Wtedy zwycięzca zjadł pączki w dokładnie 4 minuty i 12 sekund. Warto jednak dodać, że wynik Piotra Paszczaka, 5 minut i 45 sekund, pozwolił mu pobić najlepszy rezultat z 2017 roku.

Tegoroczny zwycięzca przyznaje, że nie przygotował specjalnej strategii na zawody. Jego zdaniem jedyne o czym powinno się myśleć jest po prostu zjedzenie wszystkich pączków jak najszybciej. Dodaje, że niektóre były bardzo smaczne.

Drugie miejsce zajął Paweł Siupka, który osiągnął czas 6 minut i 10 sekund. Podium zamknął rekordzista z 2011 roku – Tomasz Jutkowiak, który tym razem zjadł pączki w czasie równo 8 minut. Nagrody ufundował Urząd Miasta Poznania i Międzynarodowe Targi Poznańskie, a jedną z nich była poznańska edycja gry Monopoly.