Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców powiatu poznańskiego

W poniedziałek rozpocznie się tegoroczna edycja bezpłatnych profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla seniorów z powiatu poznańskiego. Będzie mogło z niego skorzystać ponad 2 tysiące osób. Do tej pory, w poprzednich edycjach zaszczepiono łącznie około 13 tysięcy osób.

Program skierowany jest do mieszkańców zameldowanych w gminach na terenie powiatu poznańskiego, którzy ukończyli 65. rok życia, czyli urodzili się nie później niż 31 grudnia 1954 roku. Każde szczepienie poprzedza badanie lekarskie, na podstawie którego stwierdzana jest możliwość podania szczepionki.

W tym roku, z programu skorzysta ponad 2100 osób. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 120 tysięcy złotych. Badania rozpoczną się 7 października i będą prowadzone w dni robocze w wyznaczonych przychodniach na terenie powiatu poznańskiego oraz w soboty w siedzibie firmy EDICTUM przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu, jednak w tym przypadku konieczne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę poprzez telefoniczne zgłoszenie pod numerem: 61 847 04 54.

To już kolejna edycja akcji powiatu poznańskiego. W poprzednich pięciu z programu skorzystało już około 13 tysięcy osób. Łączny koszt akcji do tej pory to ponad 600 tysięcy złotych.

Więcej informacji wraz z wykazem placówek medycznych wykonujących szczepienia dostępne jest online.