Święto polskich projektantów już od piątku w Starym Browarze – zaczynają się targi TUTU

Ubrania Magdy Hasiak, Synthetic 100% Natural czy Odzieżowe Pole – to tylko niektóre z marek związanych z TUTU. Nie można ich pomylić z innymi polskimi i zagranicznymi brandami. W piątek i sobotę, czyli 4 i 5 października w Starym Browarze mieszkańcy Poznania  będą mieli możliwość zatracenia się w odzieżowym raju.

TUTU to concept store i targi mody, które odbywają się w Pasażu w Starym Browarze. Nie jest to pierwsza edycja tego wydarzenia. Wiosną miała miejsce wystawa projektantów reprezentowanych szyldem sklepu, która ukazywała proces twórczy i inspiracje, kryjące się za produktami. TUTU promuje marki świadome, etycznie (pochodzenie materiałów, ekologia, warunki produkcji, jak i swojej tożsamości i stylu. To też rosnąca z każdym sezonem społeczność polskich projektantów, aktywnie promowanych przez założycielkę i właścicielkę marki – Agatę Królikowską.

Których z nich mieszkańcy spotkają od piątku w Poznaniu? Ciekawe multibrandowe stoisko przygotowuje sama Królikowska. Będzie można przymierzyć sukienki od Just Paul czy Moov. Nadarzy się też jedyna w mieści okazja, by zakupić minimalistyczne pierścionki i naszyjniki SOTE. Obecna będzie też warszawska projektantka biżuterii Kopi. Nie zabraknie również brandów regularnie współpracujących z TUTU, takich jak Czajkowski, Magda Hasiak czy modystka LA DAME. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Targi trwać będą dwa dni – 4 i 5 października.