Nie ma już miejsc na 20. PKO Poznań Maraton. Jak wygląda jubileuszowy medal dla zawodników?

Nie ma już miejsc na tegoroczny PKO Poznań Maraton, który odbędzie się już 20 października. Pomimo zwiększenia limitu i udostępnienia pod koniec września dodatkowych 500 numerów startowych, na dwa tygodnie przed imprezą nie pozostało już żadne wolne miejsce. Jednocześnie organizatorzy zaprezentowali pamiątkowy medal, jaki dostaną uczestnicy 20. edycji imprezy.

Za dwa tygodnie już po raz 20. ulicami miasta przebiegnie PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Jubileuszowa edycja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że pod koniec września podjęto decyzję o dodaniu jeszcze 500 miejsc startowych. Te jednak także szybko się zapełniły, co oznacza, że 20 października na starcie biegu będzie można zobaczyć kilka tysięcy zawodników.

Organizatorzy zaprezentowali wygląd pamiątkowego medalu, jaki otrzymają biegacze. Z uwagi na jubileuszową edycję zawodów postanowiono upamiętnić inicjatora i pomysłodawcę Maratonu, który od 9 lat jest także patronem poznańskiego biegu – Macieja Frankiewicza, byłego wiceprezydenta Poznania, który zmarł 10 lat temu.

Twórcy projektu podkreślili także jubileusz Maratonu, podkreślając liczbę 20 na medalu.

Na złotej szarfie, na której zawieszony jest srebrny medal stworzony został kolaż z wybranych fotografii prezentujący zarys uczestników startujących w poprzednich latach.

Biegacze będą mieli do przebiegnięcia 42,195 km. 20. PKO Poznań Maraton odbędzie się już 20 października.