Sprawcy kradzieży z włamaniem zatrzymani po kilku godzinach od zdarzenia

Policjantom z Kórnika i Poznania wystarczyło kilka godzin, by ustalić sprawców włamania i kradzieży do garażu budynku jednorodzinnego niedaleko Poznania. Sprawcom grozi kara kilku lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło 15 kwietnia. Mieszkanka miejscowości Konarskie w gminie Kórnik przyszła do Komisariatu Policji w Kórniku zgłaszając włamanie do jej garażu. Wyjaśniła, że nieznany sprawca wybił szybę w jej domu, a następnie przeszedł przez nią do garażu, skąd ukradł elekronarzędzia i prostownik. Łączna wartość wyrządzonych strat została wyceniona na ponad 10 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Kórniku oraz z Wydziału Kryminalnego poznańskiej komendy.

Policjantom szybko udało się ustalić podejrzanych w sprawie i w zaledwie kilka godzin po włamaniu, pojechali do miejsc przebywania osób mogących mieć związek ze sprawą. Dwaj mężczyźni – mieszkańcy Czmonia i Radzewic – zostali zatrzymani.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych u jednego z nich ujawniono skradziony poprzedniej nocy sprzęt. Z kolei w mieszkaniu odkryto schowek w podłodze, w którym znajdował się przedmiot przypominający broń. Został on przekazany do dalszej ekspertyzy.

Mężczyznom w wieku 28 i 30 lat postawiono zarzuty kradzieży. Jednemu z nich dodatkowo przedstawiono zarzut uszkodzenia mienia w postaci wybitej szyby w domu. Za zarzucane im czyny grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli okaże się, że znaleziony u 30-latka przedmiot to broń, na która nie ma pozwolenia, usłyszy dodatkowe zarzuty.