Ryanair zapowiada ponad 50 lotów tygodniowo z poznańskiego lotniska w letnim rozkładzie lotów

Wraz z postępem szczepień, państwa europejskie coraz odważniej planują kolejne miesiące. Widzą to również linie lotnicze, które zauważają powrót do podróżowania w najbliższych miesiącach. Linia Ryanair poinformowała dziś o zbazowaniu na poznańskim lotnisku Ławica czterech samolotów i 22 trasach realizowanych z Poznania w ramach sezonu letniego.

Plany Ryanaira na lato 2021 wyglądają zachęcająco dla pasażerów poznańskiego lotniska, a także dla samego portu. Linia będzie realizować ponad 50 lotów tygodniowo na 22 trasach. Wśród proponowanych kierunków pojawią się również cztery nowości – do Wenecji, Lwowa, Puli i Birmingham, wszystkie realizowane 2 razy w tygodniu.

W siatce połączeń znalazły się również popularne wśród podróżnych kierunki takie jak Rzym, Paryż, Londyn, Malta, Alicante, Korfu czy Mediolan.

„Ponieważ programy szczepień będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach, a ruch lotniczy wzrośnie, z radością ogłaszamy nasz rozszerzony rozkład lotów z Poznania na lato 2021, obejmujący ponad 50 lotów tygodniowo na 22 trasach, w tym 4 nowych do popularnych miejsc wakacyjnych” – wyjaśnia Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair w Europie Środkowo-Wschodniej.

Linia uwzględnia także obawy pasażerów w zakresie ewentualnej konieczności zmiany planów podróży.

„Polskie rodziny mogą teraz zarezerwować zasłużony urlop ze świadomością, że jeśli z jakiegoś powodu ich plany ulegną zmianie, mogą nawet dwukrotnie przesunąć termin podróży w ramach 0 złotych opłaty za zmianę do końca października 2021 roku” – wyjaśnia Pawlonka.

Z okazji ogłoszenia rozkładu lotów, linia wprowadziła do sprzedaży bilety w atrakcyjnych cenach. Dostępne są na stronie internetowej przewoźnika.