Dwóch chętnych na odnowę elewacji zabytkowej sali gimnastycznej placówki na Łazarzu

Dwóch chętnych zgłosiło się do przetargu Poznańskich Inwestycji Miejskich na wykonawcę robót renowacyjnych fasady sali gimnastycznej przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych przy ul. Berwińskiego.

 

Inwestycja będzie kolejnym etapem prac związanych z modernizacją placówki przy ul. Berwińskiego. W 2020 roku wyremontowano południową fasadę budynku głównego oraz ogrodzenie. Prace w ramach kompleksu prowadzone są zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

W ramach planowanych prac ceglana elewacja sali gimnastycznej będzie oczyszczona i uzupełniona. Rysy i pęknięcia muru zostaną naprawione. Zniszczone cegły zostaną wymienione, zgodnie z zasadą spójności kolorystycznej.

Konserwacji i rekonstrukcji zostaną poddane także detale architektoniczne. Z kolei stalowe elementy będą zakonserwowane, a ściany budynku zaizolowane przed wilgocią.

Jak informuje spółka PIM w ramach przetargu wpłynęły dwie oferty. Jedna mieści się w zakładanym na tę inwestycję budżecie. Wybrany wykonawca będzie miał 130 dni od dnia podpisania umowy na realizację zadania.