Ulica Wawrzyniaka przechodzi metamorfozę

Ulica Wawrzyniaka przechodzi metamorfozę. Układane są nowe chodniki, wymieniona będzie nawierzchnia jezdni i zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Pojawi się również więcej zieleni. Wszystko to po to, by zapewnić większy komfort i bezpieczeństwo użytkowników, a także podnieść poziom estetyki w okolicy.

 

Prace na ul. Wawrzyniaka rozpoczęły się 9 września. Jeżycka ulica ma zmienić swój dotychczasowy wygląd i częściowo charakter, by stać się bardziej przyjazną mieszkańcom.

Obecnie trwają prace brukarskie po południowej stronie ulicy, gdzie układane są nowe płyty chodnikowe, które zastąpią stare i zniszczone. W przeciwieństwie do dotychczasowych będą wykonane z jednolitego materiału. Piesi zyskają wygodną i bezpieczną ścieżkę. Prace rozpoczęto od skrzyżowania z ul. Szamarzewskiego i obecnie skupiają się w rejonie ul. Dąbrowskiego.

W dalszej kolejności nowa nawierzchnia pojawi się również na jezdni. Po pracach budowlanych, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Na ulicy pojawi się również nowa zieleń, która będzie objęta dwuletnią pielęgnacją.

Modernizacja chodników i jezdni to koszt miliona złotych. Z kolei nasadzenia będą finansowane ze środków Rady Osiedla Jeżyce i będą kosztować 100 tysięcy złotych.