Czwarta fala pandemii nie zwalnia, konieczna jest profilaktyka i testy. MTP uruchamia punkt testów na Covid-19

Czwarta fala pandemii nabiera tempa, a specjaliści apelują o stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego, w tym także do przestrzegania zasad izolacji i dystansu. Ważne jest również wykrywanie zakażenia poprzez wykonywanie testów. Jednocześnie tego samego wymaga również coraz więcej sektorów gospodarki – w tym m.in. turystycznej czy eventowej. Po udostępnieniu pawilonów na szpital tymczasowy i punkt szczepień, Międzynarodowe Targi Poznańskie uruchamiają kolejne związane z pandemią koronawirusa miejsce na swoim terenie – punkt pobrań do testów na Covid-19.

 

Choć po półtora roku pandemii społeczeństwo „przyzwyczaiło się” do wirusa i coraz częściej rezygnuje z obostrzeń, których celem jest zatrzymanie jego transmisji, to Sars-CoV-2 nadal stanowi poważne zagrożenie. Specjaliści apelują, by nadal stosować się do zasad reżimu sanitarnego, pamiętać o maseczkach i dystansie społecznym. Czwarta fala pandemii, która obecnie rozwija się w Polsce choć prawdopodobnie będzie mniejsza niż poprzednie trzy to nadal niepokoi ekspertów.

Lekarze zwracają uwagę nie tylko na zachowania obywateli, ale także na konieczność działań profilaktycznych takich jak szczepienia oraz szybkie wykrywanie i izolowanie osób zakażonych.

Testy coraz częściej potrzebne są również do podróży drogą lądową, morską czy lotniczą.

Międzynarodowe Targi Poznańskie uruchamiają nowy punkt pobrań do testów na Covid-19 w mieście. Jak przyznaje spółka, wielokrotnie pytano o możliwość przetestowania na terenie Targów Poznańskich. Pytania nie dziwią, ponieważ to właśnie w targowych pawilonach zorganizowano szpital tymczasowy dla zakażonych, a później także uruchomiono największy w regionie punkt szczepień przeciw Sars-CoV-2.

W odpowiedzi na zapytania oraz przy współpracy z jednym z laboratoriów, Grupa MTP udostępniła powierzchnię na terenie Pawilonu 7, czyli od ul. Śniadeckich, na potrzeby organizowania punktu testów.

Punkt czynny będzie codziennie, od 8:00 do 21:00. Do wyboru są testy antygenowe, na wynik których czeka się ok. 30 minut oraz RT-PCR, którego wynik można otrzymać w ciągu ok. 24 h. Testy są płatne.

Zlokalizowanie punktu na terenie MTP jest istotne nie tylko dla mieszkańców, ale także dla wystawców i zwiedzających, którzy często poszukują punktu do wykonania testów w okolicy targów. Teraz będą mogli to zrobić przy okazji uczestniczenia w imprezach targowych. Wynik otrzymuje się w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.