Zieleniec przy ul. Kutnowskiej przechodzi modernizację

Już wkrótce zieleniec przy ul. Kutnowskiej zmieni się nie do poznania. Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem terenu. W pierwszym etapie powstanie nowoczesny plac zabaw, a parkowe alejki będą zmodernizowane. Docelowo powstanie tam także teren z leżakami, trawiasta polana, teren sportowy z boiskiem oraz siłownia zewnętrzna. Inwestycja prowadzona jest tak, by zachować rosnące już drzewa.

 

Na terenie zieleńca przy ul. Kutnowskiej prowadzonych jest szereg zmian, które mają na celu zagospodarowanie obszaru, by był on przyjazny wszystkim mieszkańcom, bez względu na wiek i zainteresowania.

Inwestycja prowadzona jest w taki sposób, by zachować starodrzew oraz część dotychczasowego układu komunikacyjnego.

Zgodnie z projektem teren zostanie podzielony na 5 obszarów – teren sportowy wraz z boiskiem i streetworkoutem oraz siłownią zewnętrzną, plac zabaw dla dzieci starszych, plac zabaw dla dzieci młodszych, teren z leżakami oraz trawiastą polanę, którą będzie można wykorzystać do organizacji m.in. kina letniego i osiedlowych spotkań.

Każdy z obszarów będzie uzupełniony o zieleń niską, zielone ściany pnączy i żywopłot, a także nowe drzewa, w tym lipa drobnolistna, klon pospolity, grab pospolity czy wiśnia piłkowana oraz krzewy – trzmielinę, lilaka, róże i kalinę koralową.

Obecnie realizowany jest pierwszy etap inwestycji, w ramach którego powstanie nowoczesny plac zabaw, a parkowe alejki zostaną zmodernizowane. Obecnie trwa porządkowanie terenu i przygotowanie pod inwestycję i montaż urządzeń zabawowych. Całość zaplanowana jest tak, by zachować stare drzewa w tym rejonie.

Prace na terenie zieleńca poprzedziła inwentaryzacja dendrologiczna. Część drzew zabezpieczono, by nie stanowiły zagrożenia dla spacerowiczów.