Rusza Festiwal Teatrów Podwórkowych

Rozpoczyna się II edycja Festiwalu Teatrów Podwórkowych „Gra z teatrem”, który potrwa ponad tydzień. To czas, w którym sztuka przychodzi do widza, a spektakle można oglądać na dziedzińcach i podwórkach poznańskich dzielnic.

Festiwal jest upamiętnieniem zmarłego w 2020 roku Lecha Raczaka, reżysera teatralnego i założyciela Fundacji Orbis Tertius – Trzeci Teatr oraz Teatru Ósmego dnia. Był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Malta i Malta OFF w latach 1993 – 2012.

W drugiej edycji festiwalu zaprezentują się teatry i niezależni twórcy zarówno z Polski jak i zza granicy. Spektakle będą wystawiane będą na dziedzińcach i podwórkach kamienic na terenie Poznania. Sztuka niemal dosłownie zapuka do drzwi mieszkańców.

Przez dziewięć dni święta teatru ulicznego organizatorzy chcą pokazać związek między ludźmi i naturą oraz kulturą i naturą zarówno w sensie sentymentalnym jak i nieuchronnym.

W drugiej edycji festiwalu zaprezentują się m.in. Teatr im. W. Siemaszkowej z Rzeszowa, Tadeusz Wierzbicki, Walny Teatr, Trzeci Teatr Lecha Raczaka, Christiane Stauffer , Karolina Miłkowska – Prorok,Studio Sztuki Bogusława Słupczyńskiego, Jacek Hałas, Teatr Pracownia Lalek.

Spektakle będą rozpoczynać się o godzinie 21:00. Już dziś na Dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej przy ul. Gołębiej zaprezentuje się Teatr Pracownia Lalek z produkcją „Freedom in my mind”. Przedstawienia będą odbywać się po jednym każdego dnia do 3 września włącznie w różnych miejscach Poznania.

Wstęp na spektakle jest wolny. Program dostępny jest online.