Sprawca zaśmiecenia szybko odnaleziony. Wśród odpadów zostawił swoje dane osobowe

Odpady porzucone w rejonie skrzyżowania ul. Nałkowskiej i Lindego w Poznaniu szybko „powróciły” do właściciela, który nie tylko musiał je odpowiednio uprzątnąć, ale także zapłacić mandat.

 

Jedna z ostatnich interwencji Ekopatrolu poznańskiej straży miejskiej były nielegalnie pozostawione odpady pod zasiekiem przy skrzyżowaniu ul. Nałkowskiej i Lindego, który jest terenem miejskim. Na miejscu strażnicy zastali worki i siatki ze śmieciami oraz kilkanaście kartonów po pizzy.

Funkcjonariusze przystąpili do ustalania sprawcy zaśmiecenia. Zadanie okazało się wyjątkowo łatwe, ponieważ pozostawił on wśród odpadów swoje dane osobowe, w tym adres oraz numer telefonu.

Strażnicy skontaktowali się z nim i poinformowali o popełnionym wykroczeniu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, czyli najniższym możliwym i zobowiązany do jak najszybszego uprzątnięcia terenu. Ponowna kontrola potwierdziła, że śmieci zostały usunięte, a dodatkowo, sprawca przekazał potwierdzenie z PSZOK o przekazaniu odpadów.