“Miał problem z utrzymaniem stabilnej pozycji w fotelu kierowcy” – pijany kierowca zatrzymany przez Grupę Speed

Nawet utrzymanie stabilnej pozycji w fotelu samochodu było dla niego problemem, a mimo to wyjechał samochodem na drogi stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pijany kierowca został zatrzymany przez policjantów z Grupy Speed. Po zmianie przepisów w nowym roku, nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

 

Komenda Miejska Policji w Poznaniu opublikowała dziś nagranie z kamery w radiowozie policjantów z Grupy Speed, którzy w Nowy Rok, czyli 1 stycznia 2023 roku patrolowali okolice Wysogotowa. Podczas jazdy zauważyli, że kierujący samochodem jadącym przed nimi ma wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy. Co więcej, często hamował bez przyczyny i zmieniał pasy ruchu.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli. Po podejściu do samochodu zauważyli, że ma on problemy z utrzymaniem stabilnej pozycji w fotelu kierowcy. Wyczuli także od niego woń alkoholu.

Przeprowadzone badanie wykazało, że miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu.

Ze względu na to, że 1 stycznia 2023 roku weszły w życie nowe przepisy, konsekwencje dla nieodpowiedzialnego kierującego będą poważniejsze niż jeszcze miesiąc temu.

Policjanci zatrzymali 42-letniego kierowcę i doprowadzili go do aresztu. Jego samochód został odprowadzony na policyjny parking.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a kierującemu grozi m.in. utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, kara pozbawienia wolności czy też wysoka grzywna.