Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny pnie się w górę. Inwestycja otrzyma kolejne środki z UE

W Poznaniu trwają intensywne prace przy budowie Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego między ulicami Grunwaldzką, Marcelińską a Przybyszewskiego. W pierwszym miesiącu 2023 roku kontynuowane były prace związane z instalacjami, montażem ścian, wind, balustrad oraz okablowaniem. Na poziomach 0 i +1 rozpoczęto wykonywanie wylewek samopoziomujących oraz układanie wykładzin podłogowych.

 

W ramach Modułu 2a trwał montaż konstrukcji pod fotowoltaikę na dachu budynku, gdzie jednocześnie zakończono montaż żaluzji osłaniających. Kontynuowano montaż instalacji i wentylacji, a także prace związane z układaniem okablowania.

Podsekretarz w Ministerstwie Zdrowia- Minister Marcin Martyniak, który odwiedził szpital  poinformował o przyznaniu prawie 20 mln złotych z programu EU -REACT na zakup sprzętu medycznego. Dzięki temu uda się kompleksowo wyposażyć pracownie endoskopii, zakupić sprzęt dla bloku chirurgii jednego dnia i wymienić angiograf w oddziale Kardiologii.

W ramach zagospodarowania terenu kontynuowana była budowa kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz układano drogi z kostki brukowej na parkingu. Realizowano również prace związane z budową przyłączy SN.

Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny to ogromny projekt, który będzie służył mieszkańcom Poznania i okolic. Celem jest zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki medycznej na najwyższym poziomie.

Budowa szpitala rozpoczęła się w 2019 roku, a pierwszy moduł ma zostać oddany do użytku w 2024 roku. Cały projekt zakończy się w 2027 roku. To jedno z największych i najważniejszych przedsięwzięć w sektorze ochrony zdrowia w Polsce.