Kwieciste obchody 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

W samym sercu Poznania, w parku im. Adama Mickiewicza, tuż przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki, ułożony został dywan kwiatowy. Tegoroczny projekt powstał w ramach obchodów 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a jego twórcami są członkowie Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa oddział w Poznaniu.

 

Wyjątkowa kompozycja kwiatowa jest pełna symboli. Setki tysięcy tulipanów obrazują elementy działalności Wojewódzkiego Funduszu. Znalazły się tam m.in. turbina wiatrowa, dom symbolizujący inwestycje proekologiczne, panele fotowoltaiczne, a także inne elementy związane z energią elektryczną i gospodarką wodną.

Stowarzyszenie, które zapoczątkowało tworzenie kwiecistych dywanów w Poznaniu, podkreśla znaczenie kompozycji: “Ma ona symbolizować, że przyszłość naszego kraju leży w naszych rękach“. Projekt zyskał wsparcie ze strony studentów Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy z entuzjazmem przyłączyli się do akcji.

Zarząd Zieleni Miejskiej, który udostępnił teren na realizację projektu, po raz kolejny wyraził swoje poparcie dla inicjatywy o tak silnym społecznym wymiarze.

“Ekologia i przyroda to tematy, które dotyczą każdego z nas” – podkreśliła Klaudia Beker, przedstawicielka Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Poznańskie Dywany Kwiatowe, zainicjowane przez SITO w 2013 roku, co roku przyciągają wzrok mieszkańców i turystów, nawiązując do istotnych wydarzeń. Tegoroczny projekt stanowi piękne upamiętnienie 30-lecia działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jednocześnie przypominając o znaczeniu ekologii i zrównoważonego rozwoju.