Mieszkańcy chcieli zmian i będą je mieli. Trwa budowa na Wildzie

Ponad trzysta metrów drogi dla pieszych i rowerzystów powstaje wzdłuż wschodniej strony ul. Dolna Wilda, na wysokości Lasu Dębińskiego. Inwestycja znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo obu grup, ponieważ dotychczasowa ścieżka jest w fatalnym stanie.

 

Choć w ostatnich latach poruszanie się rowerem na Wildzie stało się bardziej komfortowe i bezpieczne, to nadal nie brakuje miejsc, w których jest to wyzwanie.

Na ul. Dolna Wilda można zauważyć „dwa światy”. Zachodnia strona ulicy posiada szeroką, wygodną, niedawno wybudowaną drogę rowerową. Z kolei wschodnia strona, na odcinku od skrzyżowania z ul. Droga Dębińska do autostrady A2 wygląda zdecydowanie gorzej. Tu piesi i rowerzyści do niedawna korzystali z ciągu pieszo-rowerowego, którego nawierzchnię stanowiły zniszczone, betonowe płyty.

Trwają prace, które zmienią tę sytuację. Na ok. 320-metrowym odcinku na południe od skrzyżowania z ul. Czechosłowacką prowadzone są prace związane z wymianą nawierzchni.

Dla pieszych wybrano nowe płyty betonowe, natomiast na części dla rowerzystów wykonana będzie wygodna, bitumiczna droga rowerowa.

Dzięki temu znacznie poprawi się komfort i bezpieczeństwo uczestników ruchu. Ze ścieżki korzystają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale także osoby dojeżdżające z Lubonia. Wszyscy zyskają nową infrastrukturę, która w połączeniu z tą już istniejącą zapewni bezpieczny przejazd do centrum Poznania.

O realizację inwestycji zabiegali sami mieszkańcy, którzy stworzyli, a następnie wybrali projekt „Rowerem na Wartostradę” w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Prace kosztują ok. 800 tysięcy złotych. Co istotne, ich zakres określono do wyczerpania puli.

Roboty budowlane mają potrwać do końca lipca.