Jeszcze w tym roku powstanie brakujący fragment drogi rowerowej wzdłuż ul. Dolna Wilda. Ruszają prace budowlane

Już niedługo piesi i rowerzyści będą mogli bez przeszkód podróżować wzdłuż ul. Dolna Wilda. W poniedziałek rozpoczną się prace związane z budową brakującego fragmentu chodnika i drogi rowerowej na odcinku od ul. Piastowskiej do Czechosłowackiej.

 

Droga rowerowa wzdłuż ul. Dolna Wilda pozwala na bezpieczne i komfortowe dla użytkowników połączenie Wildy z centrum miasta. W ubiegłym roku zakończono budowę ważnego odcinka, który umożliwił trasie pełnienie swojej podstawowej funkcji od ul. św. Jerzego do ul. Półwiejskiej. Nadal jednak brakuje fragmentu od ul. Piastowskiej, czyli przy Aquanecie do ul. Czechosłowackiej. Piesi i rowerzyści doczekają się jednak przebudowy infrastruktury w tym miejscu.

W poniedziałek rozpoczną się prace związane z przebudową chodnika i budową drogi rowerowej, które połączą się z istniejącą infrastrukturą pieszo-rowerową.

Szeroko na dwa metry chodnik będzie wykonany z płyt betonowych natomiast droga rowerowa o szerokości 2,5 metra zyska nawierzchnię bitumiczną. Oba ciągi będą rozdzielone opaską wykonaną z kamiennej kostki łupanej.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie przystanek „Piastowska”, gdzie wymieniona będzie nawierzchnia peronu oraz krawężniki.

W związku z pracami od jutra piesi i rowerzyści będą mogli korzystać jedynie z ciągu pieszo-rowerowego po wschodniej stronie ul. Dolna Wilda. W kolejnych tygodniach, wraz z postępem prac możliwe są również wygrodzenia jezdni.

Prace mają potrwać do początku grudnia, a ich koszt wyniesie prawie 1,3 mln złotych.