Lech Poznań jeszcze w tym roku zagra na nowej murawie

Jesień to czas zmian na Enea Stadionie w Poznaniu. W ciągu najbliższych dni, obiekt przejdzie metamorfozę, obejmującą wymianę murawy, co zapewni lepsze warunki do gry dla drużyny.

 

Wymiana trawy na stadionie rozpocznie się we wtorek, 14 listopada i potrwa do 21 listopada. Operacja ta jest odpowiedzią na problemy z jakością nawierzchni, na której Kolejorz rozgrywa swoje mecze. Dotychczasowe działania, w tym użycie lamp solarnych imitujących światło słoneczne oraz specjalnych dmuchaw, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Stąd decyzja o całkowitej wymianie murawy.

Wojciech Tabiszewski, kierownik działu sportu Lecha Poznań, podkreślił wagę komfortowych warunków dla piłkarzy, co było głównym powodem podjęcia decyzji o wymianie trawy jeszcze w trakcie rundy jesiennej. Poprzednie wymiany nawierzchni miały miejsce w listopadzie 2020 oraz w lutym i październiku 2022 roku, głównie ze względu na intensywny kalendarz meczowy.

Za realizację projektu odpowiada krakowska firma Pagro, znana ze swojego doświadczenia w takich przedsięwzięciach. Trawa, którą położą na stadionie, pochodzi z tej samej węgierskiej plantacji pod Budapesztem, która dostarczała murawę przed Euro 2012. Nowa nawierzchnia będzie miała wymiary 8700 metrów kwadratowych, z rolkami o grubości minimum 34 milimetrów i szerokości 120 centymetrów.

Prace rozpoczną się od usunięcia obecnej warstwy, a układanie nowej nawierzchni zaplanowano od 15 do 20 listopada. Jeszcze w tym roku, Lech Poznań rozegra na nowej murawie dwa spotkania: 26 listopada z Widzewem Łódź oraz w grudniu przeciwko Piastowi Gliwice.