Ostrzeżenie dla Wielkopolski , na drogach zrobi się naprawdę niebezpiecznie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW-PIB) wydał ostrzeżenia dla powiatu złotowskiego w województwie wielkopolskim, dotyczące intensywnych opadów śniegu oraz marznącego deszczu, które mogą prowadzić do utrudnień i niebezpiecznych warunków na drogach.

Intensywne Opady Śniegu Pierwsze ostrzeżenie, o numerze 73, dotyczy intensywnych opadów śniegu, które mają miejsce od godziny 09:00 do 15:00 dnia 19 listopada 2023 roku. Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Według prognoz, opady śniegu będą stopniowo przechodzić w deszcz. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska wynosi 70%.

Opady Marznące Drugie ostrzeżenie, o numerze 74, dotyczy opadów marznącego deszczu, które mogą prowadzić do powstawania gołoledzi. Ostrzeżenie to jest ważne od godziny 15:00 do 19:00 tego samego dnia. Przewidywane są słabe opady marznącego deszczu, z prawdopodobieństwem wystąpienia na poziomie 70%.

SMS i RSO Obydwa ostrzeżenia zostały przekazane poprzez systemy komunikacji, w tym SMS od IMGW-PIB i Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Mieszkańcy powiatu złotowskiego otrzymali informacje o możliwych trudnościach i zagrożeniach związanych z obydwoma zjawiskami pogodowymi.

Uwagi i Rekomendacje W związku z wydanymi ostrzeżeniami, zaleca się mieszkańcom i podróżującym po powiecie złotowskim zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza na drogach, które mogą być śliskie i niebezpieczne. Należy dostosować prędkość do warunków na drodze, a także zwracać uwagę na komunikaty dotyczące pogorszenia warunków pogodowych. Instytucje odpowiedzialne za utrzymanie dróg powinny być przygotowane na usuwanie śniegu i zwalczanie gołoledzi.