Let’s play in Poznań!

To nazwa festiwalu, który już wkrótce, bo 22-28 października sprawi, że Poznań stanie się międzynarodową stolicą gier. I wcale nie chodzi tu o targi Poznan Game Arena!

Gry miejskie to już poznańska tradycja, i to od ładnych kilku lat. Najczęściej organizuje się je w stolicy Wielkopolski, a miasto jest niezwykle wdzięczną planszą do gry, bez względu na jej temat.

Warto wspomnieć, że w Poznaniu działają prężnie stowarzyszenia miłośników gier terenowych i planszowych, a także narodziły się i rozwijają tzw. turystyczne gry do samodzielnej zabawy. Nic więc dziwnego, że Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, której dyrektor Jan Mazurczak jest wielkim fanem gier miejskich, postanowiła wykorzystać ten potencjał – i zorganizować festiwal gier, dla których planszą stanie się całe miasto.

Festiwal będzie otwarty dla gier wszelkiego rodzaju: miejskich, do samodzielnej zabawy, plenerowych gier planszowych, rozrywkowych, gier planszowych w wersji tradycyjnej oraz gier komputerowych. Wszystkie będą się odbywały w promieniu 2,5 km od Starego Rynku.

Festiwalowi będą też towarzyszyły warsztaty gier dla tych wszystkich, którzy chcieliby się nauczyć gry tworzyć. Warsztaty będą się odbywać popołudniami od 22 do 26 października w grupach podstawowej i zaawansowanej, a uczestnicy warsztatów poznają najaktywniejszych twórców gier z Polski i nie tylko. Owoc ich pracy, czyli warsztatowa gra miejska zostanie rozegrana podczas festiwalu.

A ponieważ dokładnie w tym samym czasie na MTP będą się odbywać targi Poznan Game Arena – Targów Gier Video i Multimedialnej Rozrywki oraz Hobby – Salonu Modelarstwa i Gier Towarzyskich, to można spokojnie założyć, że dla miłośników gier wszelkiego rodzaju Poznań stanie się prawdziwym rajem…

Czytaj także:

Poznań będzie miał Festiwal Gier!