Pierwsze zmiany przez remont na “Teatralce” już w niedzielę!

W poniedziałek 23 września rozpocznie się remont torowiska na węźle tramwajowym przy moście Teatralnym. Pasażerowie muszą jednak uważać już od niedzieli, ponieważ wówczas zostaną wprowadzone pierwsze zmiany w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej.

W poprzedzającą początek prac niedzielę – 22 września, zostanie zbudowana nakładka torowa na przystanku „Rondo Śródka” (w kierunku Katedry) umożliwiająca kursowanie linii wahadłowej numer 28 (od 23 września). Te roboty, które rozpoczną się o godzinie 20.00, także wpłyną na zmiany w komunikacji tramwajowej.

Komunikacja tramwajowa:
– tramwaje linii nr 4 od kursu o godz. 19.44 ze Starołęki oraz od kursu o godz. 19.47 z Połabskiej będą kursować objazdem: w kierunku Połabskiej przez most św. Rocha i Marcinkowskiego; w kierunku Starołęki przez Gwarną, Marcinkowskiego i most św. Rocha,
– tramwaje linii nr 8 od kursu o godz. 19.43 z os. Sobieskiego odjeżdżać będą o 2 minuty wcześniej i kursować będą objazdem przez Gwarną, Marcinkowskiego, most św. Rocha i Jana Pawła II; od kursu o godz. 19.57 z Miłostowa kursować będą objazdem przez Jana Pawła II, most św. Rocha i Marcinkowskiego – od kursu o godz. 20.17 odjeżdżać będą o 3 minuty później,
– tramwaje linii nr 17 od kursu o godz. 19.39 z Ogrodów oraz od kursu o godz. 19.48 ze Starołęki będą kursować objazdem: w kierunku Starołęki przez Gwarną, Marcinkowskiego i most św. Rocha; w kierunku Ogrodów przez most św. Rocha i Marcinkowskiego.

Powyższe trasy objazdowe obowiązywać będą do końca dnia.

Komunikacja autobusowa – zastępcza:
Dla zapewnienia komunikacji na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinka od ronda Śródka do Okrąglaka uruchomiona zostanie linia autobusowa “Za Tramwaj” na trasie:
ŚRÓDKA DWORZEC – Wyszyńskiego, Estkowskiego, Małe Garbary, Solna, Al. Marcinkowskiego, 23 Lutego, plac Ratajskiego, Mielżyńskiego, Fredry, Kościuszki, Święty Marcin – GWARNA – Mielżyńskiego, plac Ratajskiego, 23 Lutego, pl. Wielkopolski, Małe Garbary, Estkowskiego, Wyszyńskiego – ŚRÓDKA DWORZEC.

Na ul. Święty Marcin, od ul. Kościuszki do ul. Gwarnej autobusy poruszać się będą po torowisku tramwajowym.

Przystanki:
Autobusy kursować będą co 10-12 minut i zatrzymywać się będą na następujących przystankach:
Śródka Dworzec (peron nr 6), – Rondo Śródka, Katedra, Małe Garbary – przystanki autobusowe, – plac Wielkopolski – przystanek dodatkowy: w kierunku Gwarnej na Al. Marcinkowskiego przy komisariacie policji; w kierunku Śródki na wschodniej pierzei placu Wielkopolskiego,
– Plac Ratajskiego: w kierunku Gwarnej na ul. Mielżyńskiego za wyjazdem z placu Ratajskiego; w kierunku Śródki na ul. 23 Lutego za wyjazdem z placu Ratajskiego, – Fredry – na ul. Kościuszki za skrętem z ul. Fredry, – Gwarna – istniejący przystanek tramwajowy w kierunku ul. Mielżyńskiego.

Okresowe bilety trasowane zachowują swoją ważność na trasach objazdu.

Czytaj także:

Remont “Teatralki” – przygotujcie się na komunikacyjną apokalipsę