Lech Poznań ukarany!

10 tysięcy złotych będzie musiał zapłacić Lech Poznań za zachowanie kibiców podczas szlagierowego pojedynku z Legią Warszawa. Kara dotyczy racowiska i zadymienia, które było efektem kibicowskiej oprawy.

To było do przewidzenia – w Polsce obowiązuje bowiem zakaz używania środków pirotechnicznych na imprezach masowych, chociaż kibice piłkarscy zwykle nie traktują go poważnie. Zupełnie poważnie podchodzą do tego problemu oficjalne władze, dlatego też kluby, gdzie na trybunach pojawia się pirotechnika, są karane.

Taką karę po raz kolejny otrzymał poznański klub. Ma to związek z racami, jakie kibice odpalili podczas szlagierowego pojedynku z Legią Warszawa, który miał miejsce 22 marca. Klub musi zapłacić 10 tys. zł. Nie jest jednak pewne, czy będzie to jedyna kara dla Lecha – swoje “trzy grosze” dorzuci zapewne jeszcze wojewoda wielkopolski, w którego gestii jest bezpieczeństwo imprez masowych w Poznaniu. Race są traktowane jako zagrożenie bezpieczeństwa, zatem można się spodziewać, że i z tej strony klub dotkną reperkusje. Czy będzie to zamknięcie stadionu lub jednej z trybun – tego dowiemy się 1 kwietnia, ponieważ wówczas wojewoda spotka się z wojewódzkim zespołem ds. bezpieczeństwa imprez masowych.

Za wybryki na tym samym meczu ukarana została także Legii Warszawa, którzy w swoim sektorze spalili szaliki w barwach Lecha Poznań. Stołeczny klub musi zapłacić 5 tys. zł.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.