Lech wygrał z Wisłą – goście z Krakowa nie stworzyli zagrożenia

Kolejorz wygrał z krakowską Wisłą 2:0 i już (jak się wydaje) na stałe zagościł w środkowej części tabeli. Kryzys już chyba oficjalnie dawno jest za drużyną, a piłkarze w niebieskich koszulkach z meczu na mecz grają coraz lepiej.

Można powiedzieć, że bezproblemowo Lech poradził sobie z Wisłą Kraków – choć zapewne nikt się tego nie spodziewał. Skąd ta lekkość? Wszystko przez 20. minutę meczu, kiedy to Maciej Sadlok faulował szarżującego w polu karnym Karola Linettego. Karny jak najbardziej prawidłowy, bo Linetty po tym, gdy przejął piłkę w środku pola, pomknął na bramkę z taką siłą i energią, jakby chciał przez bramkę wiślaków przebiec (a potem dobiec jeszcze co najmniej do trybun). Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kownacki i pewnym strzałem pokonał Radosława Cierzniaka.

To było drugie wydarzenie tego meczu, które sprawiło spadek mocy w Wiśle Kraków – pierwszym była zaś kontuzja Pawła Brożka, który już w 8. minucie meczu został zastąpiony przez Macieja Jankowskiego. Brak tak doświadczonego napastnika jak Brożek był widoczny. Dość powiedzieć, że Wisła Kraków była w ataku całkowicie niewidoczna, nie oddała żadnego celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Buricia!

Lech za to szalał – co i rusz któryś z piłkarzy oddawał strzał na bramkę wiślaków, bardzo aktywni byli Linetty, Dudka i Pawłowski, swoje szanse miał także Kownacki. Niestety, zawodziła skuteczność… Dopiero w 85. minucie Pawłowski otrzymał podanie od Formelli (choć być może ten ostatni chciał strzelać) i pokonał Cierzniaka, do tej pory świetnie spisującego się między słupkami. To praktycznie zakończyło mecz.

Lech Poznań walczył, i to się opłaciło. Dzięki zwycięstwie z Wisłą drużyna awansowała na 9. miejsce w tabeli Ekstraklasy.

LECH POZNAŃ – WISŁA KRAKÓW 2:0 (1:0)

Bramki: Dawid Kownacki (20), Szymon Pawłowski (85)

Żółte kartki: Marcin Kamiński, Karol Linetty – Arkadiusz Głowacki

Czerwona kartka: Maciej Sadlok

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas – Dariusz Dudka (75. Łukasz Trałka), Abdul Aziz Tetteh – Darko Jevtić, Karol Linetty (82. Maciej Gajos), Szymon Pawłowski – Dawid Kownacki (60. Dariusz Formella)

Wisła Kraków: Radosław Cierzniak – Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok – Łukasz Burliga (89. Tomasz Cywka), Krzysztof Mączyński, Alan Uryga, Wilde-Donald Guerrier (89. Rafael Crivellaro) – Rafał Boguski – Paweł Brożek (8. Maciej Jankowski)