Wyłudził pieniądze od 77-letniej kobiety, szuka go policja

Poznańska policja poszukuje mężczyzny mającego związek z oszustwem, którego ofiarą padła seniorka z poznańskiego Piątkowa. Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje w sprawie proszone są o kontakt z funkcjonariuszami.

Do zdarzenia doszło 25 stycznia 2017 roku na Piątkowie. Do 77-letniej kobiety zadzwonił młody mężczyzna podając się za jej wnuka i prosząc o pożyczkę dużej sumy pieniędzy. Zaznaczył jednocześnie, że gotówkę odbierze jego kolega. Seniorka spotkała się z mężczyzną ok. godziny 13:45 na skrzyżowaniu ulic Opieńskiego i Szeligowskiego w Poznaniu, na wysokości parkingu hipermarketu Tesco.

Policjantom zajmującym się sprawą udało się sporządzić portret pamięciowy mężczyzny, który odebrał pieniądze. Podejrzany ma ok. 19-20 lat, 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ubrany był w szarą kurtkę z kapturem z czerwonymi dodatkami, ciemne spodnie oraz ciemne sportowe obuwie.

Osoby, które rozpoznają osobę z portretu bądź mają jakiekolwiek informacje na temat zaistniałego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Północ osobiście, przy Jana III Sobieskiego 115 lub pod czynnym całą dobę numerem telefonu 61 84 146 11 lub numerem alarmowym 997.

Jednocześnie policja przypomina, by nie przekazywać pieniędzy osobom nieznajomym.