4 Żywioły nad Wartą – ekologiczny piknik nad rzeką

Woda, ogień, powietrze, ziemia – te żywioły zagoszczą i będą towarzyszyć przez cały sobotni piknik ekologiczny dedykowany dzieciom. „4 żywioły nad Wartą” to wydarzenie, które ma uczyć i uświadamiać, jak ważne i mocarne są siły natury.

Powietrze, dlaczego dzieci tak je kochają? Na przykład dlatego, że podczas wichury zabiera czapki, które trzeba dogonić, a gdy jesienne weekendy są stosukowo ciepłe, puszczanie latawca jest idealnym aktywnym rozwiązaniem. W programie powietrza o 12:00 wspólne animacje, a już godzinę później zagości SmoG Wawelski, czyli przedstawienie teatralne dla dzieci z ogromnym przesłaniem. Punktualnie o 14:00 pokaz książąt przestworzy, czyli drapieżnego ptactwa. O godzinie 15:00 bardziej tradycyjnie, mianowicie joga. Godzina 16:00 to bębny Djembe i koncert, a później wspólne warsztaty. Trzy i pół godziny później „Mali giganci – film z cyklu BBC Earth.

Drugą strefą atrakcji będzie „ziemia”, a dlaczego najmniejsi uwielbiają zabawę z ziemią? Dlatego, że można się w niej ubrudzić. W końcu mówi się, że brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko. W tej strefie od godziny 11:00 do 18:00 będą odbywać się warsztaty w systemie ciągłym.

Co do wody, dzieci wprost rwą się do zabawy w wodzie w gorące dni. Przybiera ona różne kształty, można do niej skakać, chlapać się nią, dlatego w strefie wody na najmniejszych czeka masa atrakcji. Od godziny 11:00 do 16:00 warsztaty ekologiczne w systemie ciągłym, a o 12:30, 14:30, 16:30 oraz 18:00 godzinne rejsy statkiem „Widmo” z programem dla dzieci.

Ogień natomiast w rękach dzieci jest najczęściej niebezpieczny dla nich samych i otoczenia, dla małego ale jakże ciekawego świata umysłu jest bardzo interesujący niczym puszka Pandory, dlatego od 11:00 do 20:30 na dzieciaki będzie czekać strefa Chill Out na Eko obozowisku, a o pomiędzy 18:00 i 19:30 trwać będzie Grill z idealnie wypieczonym poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.

Wydarzenie odbywać się będzie na Przystani Poznań, a wstęp jest całkowicie darmowy. Atrakcje ruszają już 15 września od godziny 11:00 do 20:30.