Bezpłatne badania i porady specjalistów podczas Białej Soboty w Poznaniu

W sobotę odbędzie się kolejna Białą Sobota w Poznaniu, na którą zaprasza Miasto Poznań i Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich i specjalistycznych.

To już kolejna Biała Sobota organizowana przez Miasto Poznań przy współpracy z poznańskim Caritas.

Uczestnicy będą mogli bezpłatnie sprawdzić m.in. poziom cholesterolu, trójglicerydów, glukozy oraz kwasu moczowego we krwi, kreatyniny we krwi w kierunku wykrywania chorób nerek wraz z konsultacją specjalisty (badanie tylko dla osób powyżej 45 roku życia), wykonać badania w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C, badania EKG, badania piersi w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi, badania słuchu, przesiewowe badania okulistyczne w kierunku wykrycia wad wzroku badania densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy oraz badania znamion skórnych, a także wiele innych badań.

Należy jednak pamiętać, że osoby chcące wykonać badania poziomu cukru, cholesterolu lub trójglicerydów, powinni zgłosić się do badania na czczo.

Możliwe będzie także wykonanie analizy składu ciała z oznaczeniem wskaźnika masy ciała (BMI) wraz z konsultacją dietetyka w zakresie zdrowego żywienia.

Ponadto bezpłatnie udzielane będą również specjalistyczne porady lekarskie z zakresu: kardiologii, interny, diabetologii, endokrynologii, pulmonologii, chirurgii onkologicznej, laryngologii,  stomatologii i profilaktyki raka gruczołu piersiowego, fizjoterapii, leczenia jąkania i światłoterapii.

Co ciekawe, na godzinę 12:00 zaplanowano także instruktaż chodzenia z popularnymi kijkami Nordic Walking.

W czasie wydarzenia będzie także można zapisać się na kolejne bezpłatne badania i cykl zabiegów rehabilitacyjnych dostępnych w ramach Wielkopolskiego Programu Rehabilitacji.

Rodziny z dziećmi będą mogły udać się do strefy gier i zabaw oraz konkursów związanych z tematyką zdrowia. Będą także pokazy pierwszej pomocy i atrakcje przygotowane przez Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Dla poznańskich seniorów zaplanowano także specjalne stoiska informacyjne, gdzie będą udzielane informacje na temat oferty Pakietu Poznań Viva Senior, Złotej Karty Seniora i Pudełka Życia.

Biała Sobota odbywać się będzie w  Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92 w godzinach 9:00-13:00.