Przebudowa Rynku Łazarskiego – od jutra pierwsi kupcy będą handlować w nowym miejscu

Trwają przenosiny targowiska z Rynku Łazarskiego do tymczasowej lokalizacji, czyli w okolice Zespołu Szkół Muzycznych. Ma to związek z postępującymi pracami przy przebudowie rynku. Pierwsi kupcy pojawią się w nowym miejscu już od jutra, a pozostali od soboty.

Prace przy przebudowie przebiegają zgodnie z założeniami. Rozpoczęły się od skweru Kaziemierza Nowaka, a teraz powoli zaczynają dotyczyć także płyty głównej rynku. To sprawia, że konieczne jest przeniesienie targowiska do nowej, tymczasowej lokalizacji.

Na czas prac budowlanych, kupcy będą mogli prowadzić działalność na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych, przy ul. Głogowskiej 90, czyli blisko obecnej lokalizacji. W nowym miejscu znajdzie się zarówno hala targowa jak i pawilony.

Wejścia na targowisko zlokalizowane zostały z dwóch stron – od ul. Głogowskiej oraz ul. Kasprzaka. Dodatkowa brama, zamontowana od ul. Kasprzaka, ułatwi dostęp do rynku mieszkańcom Górnego Łazarza. Sprzedający i kupujący będą mogli bez przeszkód zachować obowiązujące obecnie, zaostrzone zasady higieny.

Kontenery i hala namiotowa są nowe i wyposażone w niezbędne do prowadzenia działalności elementy. Na terenie rynku znajdą się także kontenery sanitarne z bieżącą wodą i toaletami.

Akcja przenoszenia targowiska rozpoczęła się po świętach wielkanocnych i oficjalnie handel ruszy w nowym miejscu w sobotę, 18 kwietnia, jednak część kupców pojawi się tam już w piątek, 17 kwietnia. Targowisko czynne będzie codziennie, z wyjątkiem niedziel.