Straż miejska i Nadzór Ruchu MPK Poznan przypomina pasażerom o obowiązku zasłaniania ust i nosa

To już kolejna tego typu akcja związana ze stanem epidemii w Polsce i wprowadzonymi obostrzeniami. Tym razem strażnicy miejscy wraz z pracownikami Nadzoru Ruchu MPK Poznań przeprowadzili ją na dworcu autobusowym na os. Sobieskiego. Rozmawiano z pasażerami oczekującymi na autobusy oraz tramwaje na pobliskiej pętli. Jak zauważa straż miejska, zdecydowana większość osób albo już miała […]

To już kolejna tego typu akcja związana ze stanem epidemii w Polsce i wprowadzonymi obostrzeniami. Tym razem strażnicy miejscy wraz z pracownikami Nadzoru Ruchu MPK Poznań przeprowadzili ją na dworcu autobusowym na os. Sobieskiego.

Rozmawiano z pasażerami oczekującymi na autobusy oraz tramwaje na pobliskiej pętli. Jak zauważa straż miejska, zdecydowana większość osób albo już miała założoną maseczkę albo deklarowała ich założenie w pojazdach.  Ci, którzy nie mieli ze sobą maseczki czy przyłbicy tym razem uniknęli kary, a na dodatek otrzymywali darmową maseczkę od fukcjonariuszy.

Dziś akcja prowadzona jest w rejonie pętli Górczyn.

Strażnicy przypominają, że w pojazdach komunikacji zbiorowej zasłanianie nosa i ust jest obowiązkowe. Jednocześnie, mimo, że w przestrzeni publicznej nie ma tego obowiązku, to należy pamiętać, że dotyczy to tylko sytuacji, gdy możliwe jest zachowanie dystansu społecznego. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości np. na zatłoczonym chodniku czy przystanku, należy zasłaniać usta i nos.