Komputer kwantowy tematem kolejnych warsztatów z ekspertami z IBM

Miasto Poznań zaprasza Miasto Poznań, IBM Polska oraz Przestrzeń pracy wspólnej +Jeden zapraszają na kolejne bezpłatne szkolenie online z ekspertami IBM. Tym razem tematem będzie komputer kwantowy.

Warsztaty to efekt współpracy Miasta Poznań, IBM Polska oraz Przestrzeń pracy Wspólnej +Jeden. Skierowane są do przedsiębiorców oraz miłośników nowoczesnych technologii, prowadzone przez ekspertów IBM. Udział jest bezpłatny.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 20 stycznia, w godzinach 17:30-19:30 i będzie poświęcone komputerom kwantowym. To technologia, która pozwala na rozwiązywanie nawet bardzo skomplikowanych problemów i złożonych procesów, a także symulację i modelowanie nowych materiałów na rozszerzonym poziomie.

Coraz częściej będziemy spotykali się z nowymi pojęciami takimi jak qubit, quantum volume, splątanie, superpozycja, które są używane w informatyce kwantowej. Firma IBM stworzyła pierwszą w branży inicjatywę mającą na celu budowę komputerów kwantowych przeznaczonych dla biznesu, inżynierii i nauki. Działania te obejmują rozwój pełnego środowiska pozwalającego na wykorzystanie technologii kwantowych i jednocześnie aktywne poszukiwanie zastosowań. Piotr Beńke, dyrektor ds. technologii w IBM Polska i Kraje Bałtyckie

Warsztaty poprowadzą Piotr Beńke oraz Piotr Biskupski. Podzielone zostaną na dwie części – teoretyczną i praktyczną.

Całość będzie odbywać się online. Udział jest bezpłatny, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod adresem mailowym plusjeden@um.poznan.pl. Link pozwalający dołączyć do sesji zostanie przesłany do zarejestrowanych uczestników mailowo przed szkoleniem.