Poznaniacy coraz więcej śmiecą. Nielegalnie wyrzuconych odpadów wciąż przybywa

Na „spacer” z workami pełnymi śmieci – tak niestety nadal wygląda rzeczywistość niektórych osób pojawiających się na terenach nadwarciańskich. Niestety, zaśmiecanie okolicy to nadal ogromny problem, zwłaszcza w rejonach zieleni. Co gorsze, nielegalnie wyrzuconych odpadów przybywa.

 

Strażnicy miejscy regularnie patrolują tereny nadwarciańskie, by jak najszybciej móc reagować na przypadki zaśmiecania okolicy. Co niepokojące, w ostatnich miesiącach widać wzrost intensywności problemu. Z danych straży miejskiej wynika, że w pierwszych czterech miesiącach 2021 roku ujawniono 465 nielegalnych wysypisk, choć rok wcześniej było to 189 przypadków.

Od stycznia do końca kwietnia ukarano 452 osoby za zanieczyszczenie miejsc publicznych, a rok wcześniej 248.

Wzrosły również wydatki na sprzątnięcie zabrudzonego terenu. Instytucjom odpowiedzialnym za utrzymanie czystości wydano 2518 zleceń porządkowych. W analogicznym czasie 2020 roku było to 1563.

W ostatnim czasie strażnicy interweniowali w rejonie ul. Karpiej i Czarnucha. Ujawniono tam odpady budowlane i komunalne. Interwencja strażnika rejonowego doprowadziła do uprzątnięcia terenów przez zarządców danych nieruchomości.