Bardzo muzyczny “Hej Poznań”

Wielkimi krokami zbliża się poniedziałek, a my zapraszamy na kolejną odsłonę programu Hej Poznań. Udowodnimy Wam, że poniedziałki wcale nie muszą być takie straszne!

Już o godzinie 8:30 na naszej kanapie zasiądzie wyjątkowa, choć niewątpliwie znana Wam już postać, Jakub Reszka. W naszym programie jest gospodarzem działu kuchnia i dba o to, żeby na Waszych stołach nigdy nie było nudy. 

Prywatnie ekstrawertyczny introwertyk. Mi łośnik dobrego jedzenia, podróży i wycieczek rowerowych. Rodowity Krakus, chociaż jak sam mówi, Poznań stał mu się bliższy niż przypuszczał. I chociaż przyjechał tu na chwilę, to jego sukcesy na poznańskim rynku gastronomicznym możemy obserwować już od ponad 4 lat. 

W rozmowie z Piotrem Szulcem opowie nam o swojej ścieżce kariery która, choć może wydawać się inaczej, pełna była zarówno wzlotów jak i upadków. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób ukształtowało go to nie tylko jako kucharza, ale i człowieka. 

Uczestnik 7 edycji programu Top Chef, chociaż jak sam mówi, woli być kojarzony z restauracjami w których ciężko pracował i odnosił sukcesy niż z formatem telewizyjnym, na który tak naprawdę w tamtym czasie w ogóle nie był gotowy. I choć jest wdzięczny za ogromną szansę którą otrzymał to wie, że jego dojrzałość zawodowa zaczęła kiełkować zdecydowanie później.

Podczas trudnego czasu jakim była pandemia, Kuba się nie poddał i nigdy nie wątpił w to, że kiedyś wr óci na kuchnie. Walczył, by zwyczajnie utrzymać się na powierzchni gastronomicznego świata, dla którego ten okres był i nadal jest wyjątkowo ciężki. Potraktował to jako swego rodzaju test, a dziś już wie, że przed samym sobą zdał go celująco.

Podczas rozmowy opowie nam o swojej największej pasji jaką jest nie tylko karmienie, ale też goszczenie ludzi. Porozmawiamy o tym co go inspiruje i dlaczego to właśnie gastronomia stała się jego sposobem na życie. Wielokrotnie pytany o to, dlaczego gotuje, zawsze z uśmiechem odpowiada, że… tylko to potrafi. I za to go uwielbiamy! Za szczerość i charyzmę, której moglibyśmy się od niego uczyć. 

Z kolei Kamil Czajkowski opowie nam o niesamowitym wydarzeniu jakie miało miejsce w sobotę, w siedzibie firmy Austor.

W podpoznańskim Chludowie spotkali się pasjonaci motoryzacji, nie tylko tej najnowszej, ale także miłośnicy klasyków.

Event, który odbył się pod hasłem Dzień Dziecka, pełen był atrakcji nie tylko dla dzieciaków.

Piękna pogoda, wartościowe rozmowy i muzyka na żywo, a to wszystko w towarzystwie niepowtarzalnych modeli samochodów.

Będziemy mieli też okazje porozmawiać z Martą Kabsch, która zdradzi nam co będzie działo się w Starym Browarze tego lata.

Poza muzyką na żywo czeka nas wiele dodatkowych atrakcji, którymi będziemy mogli się cieszyć.

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie plany na to lato ma Stary Browar to koniecznie bądźcie z nami!

Około godziny 9:30 na naszej kanapie zasiądzie Prof. dr hab. Ewa Wycichowska, tancerka i choreograf.

W rozmowie z Piotrem Szulcem opowie o 14 Międzynarodowym Konkursie Baletowym Golden Pointe Shoes. Jest to wydarzenie dedykowane absolwentom szkół baletowych z całego świata, którzy rywalizują o miano najlepszego tancerza, a także główną nagrodę o wartości 5 tys. euro.

14 edycja konkursu odbędzie się w dniach 18-20 czerwca, a my, dzięki rozmowie z naszym gościem, jako pierwsi poznamy szczegóły tego wydarzenia.Będziemy mieli też okazje gościć Arka Kluka z grupy Stonewall.

Niedawno w Poznaniu został otwarty Hotel LGBT. Inicjatywa równie kontrowersyjna co ciekawa i właśnie o tym porozmawiamy z naszym gościem.

Zapytamy go o to z jakim odbiorem wśród lokalnej społeczności spotkał się ten pomysł oraz jak funkcjonuje cały obiekt w trakcie tych paru dni od kiedy jest otwarty.

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy tego typu hotel w Polsce!

Więcej na ten temat będziecie mogli posłuchać już w poniedziałek około godziny 9:45.Cały program uświetni muzyka niesamowitej Karoliny Kram-Chojnackiej – artystki o pięknym głosie, która swoją twórczością stara się przede wszystkim przekazać emocje. Nie tylko dla nas zaśpiewa, ale opowie też o swoich największych inspiracjach i wrażliwości do muzyki.

Studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku „Wokalistyka Jazzowa” muzyką interesuje się od dziecka, ponieważ jak sama mówi, tylko w ten sposób potrafi wyrazić to, co jej w duszy gra.

Możemy zdradzić, że mieliśmy już okazje posłuchać Pani Karoliny i koniecznie bądźcie z nami, bo naprawdę warto!