Jakie atrakcje na lato przygotował Stary Browar?

Nasza redakcja mieści się w budynku Starego Browaru, więc nie mogło zabraknąć u nas Marty Kabsch, z którą porozmawialiśmy o tym, jakie plany ma na lato i co szykuje dla Was właśnie Stary Browar.

Piękna pogoda zachęca do tego, żebyśmy wprowadzili do naszego życia trochę aktywności fizycznej.

Od jakiegoś czasu w parku Browaru cyklicznie organizowane są treningi jogi i okazuje się, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Marta Kabsch wspomina, że to wydarzenie, na punkcie którego poznaniacy oszaleli.

W Starym Browarze mieści się też klub Harder, którego instruktorzy, poza jogą, zapraszają również w czwartki na treningi siłowe pod okiem profesjonalistów i ze specjalistycznym sprzętem sportowym. Warto podkreślić, że jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które jeszcze nie czują się komfortowo we wnętrzach klubów fitness, a dodatkowym atutem tej propozycji jest to, że nie wymaga ona ponoszenia żadnych kosztów – zajęcia są darmowe.

Marta Kabsch opowiedziała też o wyścigu Miejska Mila. To biegowa impreza, której Stary Browar jest gospodarzem już po raz trzeci, a wydarzenie cieszy się ogromnym powodzeniem. Ścigamy się w drużynach pięcioosobowych, a cały dochód z pakietów startowych przeznaczony jest na Dom Chłopaków czyli instytucje, która opiekuje się niepełnosprawnymi nastolatkami.

Poza sportem Stary Browar przygotował też szereg wydarzeń kulturalnych. W czerwcu rozpoczyna się cykl koncertów Letnie Brzmienie, który potrwa do sierpnia i zrzesza wyjątkowych artystów. Cały cykl zaczyna się koncertem Kwiatu Jabłoni, ale w parku Starego Browaru będziemy mogli też posłuchać zespołu Bitamina, Katarzyny Nosowskiej czy Moniki Brodki.

Czekać na nas też będzie kino plenerowe i przegląd kilkudziesięciu lat polskiego kina. Będziemy mogli obejrzeć wiele filmów nastrojowych, ale też filmy komediowe jak na przykład, znany chyba wszystkim, kultowy film Miś Stanisława Barei. Wydarzenie jest całkowicie darmowe i odbywać się będzie w każdą środę o godzinie 21.