Policja apeluje o ostrożność podczas przebywania na terenie ogródków działkowych

Pogoda sprzyja wypoczynkowi na terenie ogródków działkowych. Poznaniacy chętnie spędzają czas na swoich „działkach”, zarówno z uwagi na względy rekreacyjne, jak i mogąc uprawiać własne warzywa i owoce. Policja przypomina jednak o zasadach bezpieczeństwa podczas pracy na terenie ogródka.

 

Od wiosny, przez całe lato, często nawet i do jesieni ogródki działkowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Poznaniacy, zwłaszcza ci mieszkający w blokach chętnie korzystają z własnych terenów zielonych – czy to do relaksu czy też do uprawiania warzyw, owoców czy ziół. Część z nich nawet decyduje się na pomieszkiwanie w domach czy altanach.

Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, by uchronić się przed nieprzyjemnymi zdarzeniami. Jak wskazują funkcjonariusze, osoby przebywające na działkach, pracują w ogrodzie czy też relaksując się na trawniku, często zostawiają altanki i domki otwarte, a torebki, klucze czy telefony na wierzchu. Wielu wychodzi z założenia, że na terenie nic się nie stanie i jest bezpiecznie.

Jak przypominają policjanci, nic bardziej mylnego. Złodzieje często obserwują tereny i czekają na chwilę nieuwagi działkowiczów, by zabrać to, co dostępne – dokumenty, portfele, telefony czy też sprzęt ogrodniczy.

Policja zachęca do zamykania altan i nie trzymania torebek czy plecaków w widocznym miejscu, zwłaszcza na zewnątrz. Funkcjonariusze przypominają, że im trudniej wygląda potencjalna kradzież, tym mniejsze jej ryzyko. Zwracają uwagę także na to, że może zdarzyć się, że działkowicz złapie złodzieja „na gorącym uczynku”, a ten uciekając może posunąć się do przemocy. By nie doprowadzić do takich sytuacji, warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.